Izlet u Ston
Autor: Vito Jurjević, 18. 4. 2016.

U petak ujutro smo se okupili na autobusnom kolodvoru, ušli u autobus i tako je počelo naše putovanje. S autobusom smo se ukrcali na trajekt i došli u Orebić.

Najprije smo stali u Potomje i posjetili vinariju Matuško. Iznenadio sam se koliko je boca i bačvi punih raznog vina bilo unutra. Nakon vinarije smo prošetali kroz tunel Dingač. Bilo je uzbudljivo prolaziti kroz mračni tunel. Nastavili smo prema Stonu.

Iz daljine smo već primjetili Stonske zidine. Dok smo se penjali zidinama o njima smo nešto i naučili. One su branile solanu u Stonu od pljačkaša. Slikao sam prekrasan pogled sa zidina. Zatim smo razgledali Biskupsku palaču. To je stara obnovljena palača puna starih križeva, nakita, kaleža i kamenih ploča. Još je tu mnogo stvari iz prošlosti Stona. Nakon kratke šetnje kroz Mali ston otišli smo ručati u restoran Koruna. Bio sam oduševljen akvarijem u restoranu i živim karlom.

Iza ručka smo posjetili solanu. Solana je iz četrnaestog stoljeća, najstarija u Europi, a još radi. Ljudi kupe sol na starinski način i vrlo je kvalitetna. Za uspomenu sam uzeo komadić soli. Nakon toga je slijedio povratak kući. Veseli i uz igru brzo smo stigli u Orebić. Trajekt nas je prebacio do Korčule. Bio je to lijep i uzbudljiv dan koji mi je jako brzo prošao, pogledajte fotografije!

Vito Jurjević 3.a