Prijem kod gradonačelnika
Autor: Alan Farac, 2. 9. 2016.

U petak, 2. rujna, na prigodnom prijemu kod gradonačelnika Grada Korčule Andrije Fabrisa u nazočnosti v.d. pročelnice za društvene djelatnosti Ane Biočić, ravnatelja OŠ Petra Kanavelića Velebita Veršića i mentora učenika Jurice Čupića i Alana Farca, uručena su priznanja i zahvalnice za postignute rezultate na Županijskim i Državnim natjecanjima. Ovom prilikom je ispravljen propust od početka srpnja mjeseca  kad su omaškom škole bili izostavljeni pojedini učenici  koji su postigli vrsne i hvale vrijedne rezultate.

Prethodno izostavljeni učenici  koji su sada dobili gradska priznanja i prigodne knjige od gradonačelnika su:

Josip Rončević – 6. razred (1. mjesto na državnom i županijskom natjecanju iz geografije – mentor Jurica Čupić)

Ela Šestanović - 8. razred  (3. mjesto  na županijskom natjecanju iz geografije – mentor Jurica Čupić)

Petar Šain - 8. razred (3. mjesto na županijskom natjecanju iz kemije - mentor Alan Farac)

Dragica Perišić -  8. razred (pohvaljena na županijskom likovnom natjecanju-mentor Abel Brčić)

Josipa Šestanović – 8. razred (predložena za državno likovno natjecanje - mentor Abel Brčić)

Ravnatelj se u obraćanju učenicima ispričao za prethodni propust te im čestitao na postignutim rezultatima. Zaželio im je puno uspjeha u daljnjem srednjoškolskom obrazovanju, dok je gradonačelnik iskazao zadovoljstvo zapaženim uspjesima koje svake godine učenici OŠ Petra Kanavelića  postižu na županijskim i državnim natjecanjima. Na taj način najbolje predstavljaju sebe, školu, te lokalnu zajednicu iz koje dolaze. Gradonačelnik im se još jednom zahvalio i zaželio im puno uspjeha u daljem školovanju i također mentorima zaželio uspješnost u daljem radu.

Alan Farac, prof.