Vela spila, terenska nastava iz povijesti; petaši, 2013. godina

Plan i program

Nastavni plan i program za osnovnu školu

Zakoni i pravilnici

« Kolovoz 2017 »

Ukupno: 1983372

Sudnica u 7.c: Iz velegradskog podzemlja
Autor: Lucija Šegedin, 14. 2. 2017.

Ovog mjeseca imali smo malo drukčiju lektiru. Pročitali smo pripovijetku Vjenceslava Novaka Iz velegradskog podzemlja. Prošlog petka, u razredu smo odigrali sudnicu pod budnim okom nastavnice Vesne.

Okrivljenik je bio Mika (Frano Radovanović), glavni lik pripovijetke Iz velegradskog podzemlja, optužen za nasilje u obitelji zbog alkohola. Tužitelj je bio Nikola Franić, a branitelj Hrvoje Terzić.

U ulogama svjedoka našli su se Mikina žena Lucija (Nikol Perdija), Mikin sin (Žan Kristijan Santamato), Jankić (Roko Ivančević), Štef (Josip Fazinić), liječnik (Toni Mozara), Mikina susjeda (Miriam Pranjić) i službenik za socijalnu skrb (Petra Matić).

Nakon saslušanja svjedoka, tužitelja i branitelja, porota (Anđelka Šain, Tara Jurjević i Lucija Šegedin) donijeli smo konačnu odluku: 20 godina zatvora za ubojstvo iz nehaja. Sudac (Marin Čumbelić) je odobrio našu odluku.

Svima nam je bilo jako zabavno i napeto. Lektira nas je jako dojmila, o njoj smo puno razmišljali i sigurna sam da ćemo je dobro zapamtiti. Nadamo se u razredu da ćemo sudnicu još koji put ponoviti!

Izvješće za medije pripremila Lucija Šegedin, fotografije Mirjam Pranjić 7.c