Upis prvaša u školsku knjižnicu, 2010. godina

« Lipanj 2018 »

Ukupno: 2081345

Drugo kolo Modelarske lige održano u Korčuli
Autor: Claudia Tarle, 19. 2. 2018.

Prvo kolo Modelarske lige Dubrovačko-neretvanske županije održano je 15. veljače 2018. u OŠ don Mihovila Pavlinovića u Metkoviću. U natjecanju je sudjelovalo 10 ekipa (20 učenika) iz 5 škola s kontinentalnog područja Dubrovačko-neretvanske županije. Drugo kolo Modelarske lige Dubrovačko-neretvanske županije održano je 16. veljače 2018. u OŠ Petra Kanavelića u Korčuli. U natjecanju je sudjelovalo 8 ekipa (15 učenika) iz 3 škola s područja otoka Korčule.

Natjecanja je otvorila koordinatorica Modelarske lige – Biljana Trifunović koja je izrazila veliko zadovoljstvo uključenjem Dubrovačko-neretvanske županije u natjecanje, čime je Modelarska liga uspješno ostvarila jedan od ciljeva – provedbu u svim županijama Republike Hrvatske.

Ravnateljica OŠ don Mihovila Pavlinovića, gospođa Žana Dodig zahvalila je Hrvatskoj zajednici tehničke kulture na nastavku suradnje koja je započela programom terenske nastave u Nacionalnom centru tehničke kulture.

Ravnatelj OŠ Petra Kanavelića, gospodin Velebit Veršić i učiteljica Ivana Marušić zahvalili su Hrvatskoj zajednici tehničke kulture na suradnji pri organizaciji i provedbi Modelarske lige te najavili optimalnu podršku svih budućih događanja vezanih za praktičnu nastavu Tehničke kulture.

Učenici su u puna tri sata izrađivali tehničku tvorevinu prema nacrtu profesora Ivana Rajsza, a Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu: Hrvoje Vrhovski, Tena Kozina i Zvonimir Lapov-Padovan najboljim ekipama prvog kola proglasilo je:

1. mjesto - Donatella Ivulić i Ana Čagalj–OŠ Lapad, Dubrovnik (mentorica: Fany Bilić)
  2. mjesto - Antonia Šurković i Stella Ribičić–OŠ Marina Držića Dubrovnik (mentorica: Nives Radović)
  3. mjesto - Ivan Šprlje i Toni Milan–OŠ Stjepana Radića, Metković (mentorica: Marina Nikolić)

Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu: Hrvoje Vrhovski, Ivana Marušić, Jure Vilić i Zvonimir Lapov-Padovan najboljim ekipama drugog kola proglasilo je:

1. mjesto –Frano Silić – OŠ Petra Kanavelića Korčula– (mentorica: Ivana Marušić)
  2. mjesto – Karmen Jana Šestanović i Veronika Vicelić – OŠ Orebić (mentorica: Ivana Marušić)
  3. mjesto – Mladen Foretić i Vito Farac - OŠ Petra Kanavelića Korčula (mentorica: Ivana Marušić)

Obje prvoplasirane ekipa u oba kola Dubrovačko-neretvanske županije predstavljat će Županiju na državnoj razini u Kraljevici. Oba kola natjecanja je organizirala ZTK Dubrovačko-neretvanske županije koja je osigurala optimalne materijalno-tehničke uvjete za provedbu natjecanja (pribor i alat za provedbu natjecanja, užinu i simbolične nagrade za sve natjecatelje), uz administrativno-logističku podršku Hrvatske zajednice tehničke kulture (stručno povjerenstvo za provedbu natjecanja i potrošni materijal za provedbu natjecanja).

Voditeljica Nacionalnog centra tehničke kulture, Biljana Trifunović, prof.