Smotra klavirista glazbenih škola Dubrovačko-neretvanske županije
Autor: Matea Aščić, 21. 5. 2018.

I ove godine održala se Smotra klavirista glazbenih škola Dubrovačko-neretvanske županije u Dubrovniku, od 7. do 9. svibnja 2018. U utorak, 8.5.2018. naša Osnovna glazbena škola iz Korčule nastupala je zajedno s UŠLS iz Dubrovnika. Na poslijepodnevnom koncertu u dvorani škole predstavljali su nas učenici: Lana Šegedin, 2. OGŠ i Gabriel Skokandić, 5. OGŠ (pripremila Tihana Penjak, prof.), zatim Matea Aščić, 5. OGŠ (pripremila Dina Nobilo, prof.) te Luka Depolo, 4. OGŠ, Daniela Čurković, 5. OGŠ, te Kata Silić, 5. OGŠ (pripremila Margarita Solovera, nast.).

Organizator Smotre je Umjetnička škola Luke Sorkočevića Dubrovnik. Smotra je trajala tri dana, a škole sudionice ovogodišnje Smotre bile su:

• Osnovna glazbena škola Korčula-pri OŠ Petra Kanavelića Korčula
  • Osnovna glazbena škola-Metković
  • Osnovna glazbena škola Orebić-pri Osnovnoj školi Orebić
  • Glazbeni odjel Osnovne škole Vladimira Nazora-Ploče
  • Umjetnička škola Luke Sorkočevića Dubrovnik
  • Umjetnička škola Luke Sorkočevića Dubrovnik-Dislocirano odjeljenje Cavtat.

Na put smo krenuli ujutro minibusom s autobusnog kolodvora iz Korčule dobro usvirani i pripremljeni za susret s drugim glazbenicima. Putem smo bili prilično mirni jer smo razmišljali o nastupu. Kad smo došli u Dubrovnik osvježili smo se i ručali u restoranu Belvedere. Nakon šetnje Stradunom zasladili smo se sladoledom i palačinkama u slastičarni Dolce vita i Candy shopu. Nakon toga uslijedilo je presvlačenje u svečanu odjeću i proba klavira u koncertnoj dvorani UŠLS škole.

Svi smo dobro svirali i naši nastavnici bili su jako zadovoljni. Dobili smo pohvale i veliki pljesak publike. Na koncertu smo slušali kako sviraju i drugi učenici što nam se jako svidjelo, jer za to baš nemamo često priliku u našem gradu. Čim smo obavili naš zadatak opustili smo se i počastili s nastavnicama i drugim učenicima koji su taj dan nastupali zajedno s nama.

Poslije koncerta krnuli smo kući pjevajući. Na Korčulu smo se vratili trajektom u 21 sat. Iako smo se umorili i dugo vježbali za ovu Smotru jako smo se zabavili, te se nadamo da ćemo ići i sljedeće godine.

Matea Aščić, Daniela Čurković, Kata Silić i Gabriel Skokandić