Vijesti iz knjižnice
Bilo je lijepo na predstavljanju Sarine slikovnice
Autor: Claudia Tarle, 20. 5. 2011.

Jedan nimalo običan događaj svih nas je ispunio veseljem: naša četvrtašica Sara Kalogjera u prepunom Domu kulture predstavila je uz pomoć prijatelja  svoju slikovnicu „Srećko u svemiru“. Čestitamo joj od srca jer imati deset godina i svoju vlastitu knjigu zaista nije mala stvar!

U ime izdavača, Gradske knjižnice Ivan Vidali, dobrodošlicu je zaželjela ravnateljica Tajana Grbin i prenijela nam srdačne pozdrave profesora Gorana Kalogjere, Korčulanina sa Sveučilišta u Rijeci, koji je sa zadovoljstvom podržao neobičnu odluku uredništva biblioteke Žilković da ove godine povjerenje pokloni slikovnici. Tako je Sara postala najmlađi autor u ovoj biblioteci!

Posjetitelji događanja su bili dio  veselog i šarmantnog programa kojeg su mahom osmislili Sarini prijatelji iz razreda uz naš uvijek izvrsni školski zbor. Jedan dio programa je i za samu Saru bilo iznenađenje! A po njezinoj želji je prijateljica Ivana Bilić prezentirala samo dio iz slikovnice jer... ipak nije željela otkriti kraj priče, a i najveće je zadovoljstvo listati pravu knjigu.

A svi mi veliki, koji smo bili uključeni u nastajanje ove slikovnice na bilo koji način, zaključili smo kako nam je sav taj posao, prije svega, bio veliko zadovoljstvo.

Učiteljica Lili Favro je istaknula kako je uz Saru ponosna na cijeli svoj 4. b i sve male umjetnike u njemu!

Mentorica Claudia Tarle govorila je o tome kako je slikovnica malo - pomalo nastajala i koliko je zahtjevno napraviti pravu autorsku slikovnicu, kojoj je  jedno dijete autor i teksta i ilustracija. To ne bi bilo lako ostvariti ni nekom puno starijem čovječuljku, kako kaže Sara u svojoj zahvali za sve one starije ljude za koje se nada da će uz djecu pročitati njezinu  knjigu.

Poželjeli smo joj da i dalje knjige piše, ilustrira i voli!

Kako je bilo na predstavljanju  i  kakvo joj je još iznenađenje u obliku torte priredio 4. b – pogledajte u fotogaleriji.

Pročitajte intervju sa Sarom u rubrici Pitali smo.