Ukupno: 2520988

Novosti s natjecanja
Lora, Josip, Tea i Branko - županijski prvaci iz geografije!
Autor: Petar Šain, 8. 3. 2016.

Ove se godine Županijsko natjecanje iz geografije  održalo  u Dubrovniku, 29. veljače 2016. godine, a moj je zadatak, dragi čitaoče,  da vas upoznam kako je sve to izgledalo. Dakle, krenimo redom.

Krenuli smo u nedjelju u 16 sati ravno prema Dubrovniku. Naše putovanje je  bilo  popraćeno veselim raspoloženjem pa čak i vožnja prema Trpnju, ni loše vrijeme, nisu to mogli promijeniti. Navečer smo se smjestili u Hotelu Ivka, gdje smo osim učenja iskoristili vrijeme za druženje i odmor. Sutradan nas je čekalo natjecanje….. ustali smo  najranije što smo mogli, nešto ponovili, doručkovali, a zatim se uputili prama Gimnaziji Dubrovnik gdje se natjecanje održavalo. Ispit je prošao, zadovoljni smo, neki više,a neki manje. Iščekujući rezultate, vrijeme smo kratili šetajući po Stradunu pod budnim okom nastavnice Nadire. Ni dosadna kiša nije uspjela pokvariti doživljaj Straduna koji je zbog priprema za film Star Wars poprimio posve novi izgled. Kako se bližilo vrijeme objave rezultata, napetost je sve više rasla.

Na kraju smo svi bili zadovoljni jer su učenici naše škole osvojili prva mjesta u svim razredima!

U 5. razredu županijska pobjednica je Lora Lagundžija, u  6. razredu Josip Rončević, Tea  Šain je bila najbolja među sedmašima, a  Branko Tomašić među osmašima. Uspjeh je zaokružen i trećim mjestima Ele Šestanović i Filipa Mažurane u kategoriji osmih razreda. I uspjeh ostalih učenika je jednako vrijedan. U 5. razredu Zvonim Skorin (5. mjesto) i Josipa  Milina (7. mjesto), u 6. razredu Marin Čumbelić (5. mjesto), u 7. razredu Lara Drušković (7.mjesto) te  Frano Filippi (9. mjesto), a osmaš Petar Šain 4. mjesto.

Još jednom čestitke svim natjecateljima i mentoru Jurici Čupiću, želim vam mnogo sreće i uspjeha u narednim natjecanjima.

Petar Šain, 8.a