Radionice
Kiko i ruka
Autor: Administrator , 19. 3. 2013.

Ena Seretinek, Roko Ivančević, Karmen Fabris, Wanda Vigna

Poslije odmora mi, 3.b otišli smo u učionicu engleskog jezika. Tamo nas je dočekala teta Ružica. Pokazala nam je filmić i čitala priču Kiko i ruka. Likovi u tom crtiću su jedan mali čombulinko Kiko i velika šarena ruka. Ruka je prvo pitala Kika smije li ga dotaknuti po glavi. Kiko joj je dopustio. Ruka ga je pitala smije li ga taknuti po nosu. Kiko je pristao. Ruka ga je pitala smije li ga dotaknuti po rukama. Kiko joj dopusti. Ali kad ga je ruka upitala smije li ga dotaknuti po dijelu tijela gdje se nalazi donje rublje Kiko je rekao NE! I ruka je otišla. Poslije crtića nas je učiteljica naučila o pravilu donjeg rublja a ono glasi: NITKO DRUGI NE SMIJE DODIRIVATI DIJETE PO DIJELOVIMA TIJELA KOJI SU OBIČNO POKRIVENI DONJIM RUBLJEM, NITI ONO SMIJE DIRATI DRUGE U TIM PODRUČJIMA. Zatim smo govorili o dobrim i lošim tajnama. Dobra tajna je npr. u koga si zaljubljen, što ćeš nekome kupiti za rođendan..a loše tajne su one zbog kojih se osjećamo loše i muče nas. Takve tajne ne trebamo čuvati. Malo kasnije podijelila nam je listić s osjećajima. Crvenom bojom bojali smo osjećaje izazvane dobrim dodirom, a plavom osjećaje izazvane lošim dodirom. Na kraju smo se podijelili u grupe. Zadatak je bio odglumiti dobre i loše dodire . Naša učiteljica Mirela i pedagoginja Ružica bile su jako zadovoljne kako smo radili. Bilo nam je super, pogledajte film o kiku.