Županijski LiDraNo 2019.
Autor: Suzana Petković, 25. 2. 2019.

Nakon provedenih školskih i međuopćinskih smotri, najbolji literarci, novinari i glumci iz naše županije okupili su se 20. veljače na  Županijskom Lidranu u Dubrovniku.

Među 27 najboljih literarnih radova sudjelovali smo s tri literarna rada: Jesen me prati do škole (autorica Ema Silić, 5. r.; mentorica Suzana Petković), Ranile su me riječi (autor Mislav Tomičić, 6. r.; mentorica Suzana Petković)  i Lipa vrimena (autorica Petra Vrdoljak, 7. r.; mentorica Gordana Curać Depolo).

Među 16 najboljih novinarskih radova čitala su se četiri novinarska rada naših osmaša pod mentorstvom Gordane Curać Depolo:

Roditelj (ni)je najbolji prijatelj (autor Dinko Fabris); Znanje je važnije od ocjena (autorica Sara Ilišković); Od nestašne djevojčice do profesorice (autorica Lora Lagundžija); Dvorac Trakošćan (autorica Marija Penjak).

Iskazali smo se i u dramskom izrazu u Kazalištu Marina Držića gdje je među 15 najboljih pojedinačnih scenskih nastupa iz cijele županije Marta Bakarić predstavila našu školu izvrsnom izvedbom monologa Učiteljica Zelda (mentorica Suzana Petković).

Naši šestaši, članovi filmske grupe, stvorili su radijsku emisiju „Budi cool“ pod mentorstvom Suzane Petković.

Od svih prispjelih radova i nastupa, za državnu smotru predlaže se 5 literarnih i 3 novinarska rada, 2 pojedinačna scenska nastupa, 3 skupna scenska nastupa i odabrane radijske emisije i školski listovi.

Među prijedlozima za državnu smotru našla su se dva naša naslova:

Jesen me prati do škole, literarni rad Eme Silić i Budi cool, radijska emisija učenika 6. razreda (Mislav Tomičić, Antonija Lozica, Luka Depolo, Roko Tasovac, Ivana Botica, Nina Bonifačić).

Čestitke slavljenicima! Nadamo se da će se predloženi radovi podjednako svidjeti i državnom povjerenstvu.