Najava Dana škole i projektnog dana DanBezVeze
Autor: Ružica Žuvela, 29. 5. 2019.

Ove školske godine Dan škole ispunit ćemo zabavnim aktivnostima, raznim radionicama, igrama i natjecanjima u kojima ćemo se družiti, zabavljati, stvarati i učiti.

To će biti projektni dan DanBezVeze – bez ekrana, mobitela, računala, tableta.

Družit ćemo se 30. svibnja (četvrtak) u vremenu od 9.oo do 12.3o sati.

Aktivnosti će se provoditi u učionicama, školi, dvorištu, igralištu, gradu, posjetu određenim lokacijama do 11.3o. Tada ćemo se svi zajedno okupiti u školskom dvorištu i pokazati jedni drugima kako smo se zabavili i što smo novo naučili.

Prvaši će na Trgu sv. Justine zaigrati igre koje polako padaju u zaborav. Drugaši će u Arhivu i Eko Škoju njegovati tradiciju povezujući prošlost i sadašnjost. Trećaši aši će posjetit meteorološku kućicu i možda nam pronaći odgovor kad će više ljeto, te posjetiti Riznicu, dok će beši istraživati povijest čokolade, kako ona nastaje i praviti domaću čokoladu, lizalice, grickalice i praline. Četvrtaši aši će u školskom vrtu i gradu brati ljekovito bilje, motar i kapare te ih pripremati za daljnju upotrebu, a beši će na Pjaceti igrati društvene igre i pričati viceve.

Učenici od petog do osmog razreda odabrali su jednu od 12 ponuđenih aktivnosti. Tako će u četvrtak istraživati kule našeg grada, naučiti raditi žrnovske makarune i šug za njih, natjecati se u udičarenju, zaigrati briškulu i trešetu, činiti klašune, izvoditi lude pokuse, uređivati školski vrt, igrati društvene igre tipične za zemlje engleskog govornog područja i sudjelovati na satu joge, naučiti praviti kremu za sve potrebe, bojati zidove i crtati grafite, te u timovima rješavati zagonetke i zanimljive zadatke i time pronaći skriveno blago.

Učenici iz PŠ Lumbarda će posjetiti ljetnikovac obitelji Kanavelić na Veloj glavici i na Bilin žalu brati motar, graditi kule u pjesku i ukrašavati ih školjkama.

Učenici iz PŠ Račišće provest će pretežito sportski dan, odigrati školske buće doniranim bocama Cedevite, matematički nogomet, pikado i igre asoscijacija.