Ukupno: 2520998

Zahvala
Autor: Alan Farac, 22. 5. 2012.

Nakon završetka školskog eko projekta MOVIMO SE! SKUPIMO TE ČEPE... i trećeg po redu uspješno sastavljenog  mozaika od čepa na „Spomeniku“ još jednom bi se u ime EKO škole zahvalio svim učenicima i djelatnicima koji su doprinijeli ostvarenju naše eko priče na koju svi možemo biti ponosni. Na lijep, originalan i kreativan način prezentirali smo našu školu, grad i odgojno-obrazovni cilj našeg školskog Eko projekta. Pokazali smo da škola kao odgojno-obrazovana ustanova može biti društveno i ekološki angažirana te se predstaviti sugrađanima, roditeljima i turistima na dopadljiv i jedinstven  način. U protekle tri godine sakupili smo 600 000 čepova, što nije malo obzirom da smo akciju provodili u školi. Čepove namjeravamo proslijediti tvrtki „EKO VELEBIT“ iz Lovinca kao nacionalnom koncesionaru za uporabu reciklirajućih sirovina. Premda ovim završavamo predviđeni tijek našeg trogodišnjeg projekta, veseli činjenica  da se nekoliko dubrovačkih škola također upustilo u sličnu eko akciju prikupljanja čepova nastavljajući našu ideju.

Posebno bi se zahvalio pojedincima kojih se često ne sjetimo u prigodnim govorima i čestitkama, a dali su veliki obol našem projektu. Istaknuo bih učiteljicu Luči Farac i psihologinju Ivicu Fabris kao pokretački duh i jezgro našeg eko projekta, potom Abela Brčića koji je crtao šablone naših mozaika, Gordani Curać Depolo  na pripremi prigodnog programa, Ljubici Milošević na pjevačkom-glazbenom dijelu te Claudiji Tarle, Jakici Stanišić, Katarini Curać i Jurici Čupiću na web i tehničkoj  potpori.  Zahvale domaru naše škole Milanu Skokandiću.

I na kraju, najvažnije; posebna zahvala svim učiteljicama nižih razreda  uključujući i područne škole jer su bile puno vrjednije od viših razreda u sakupljanju čepova, a  posebno Lili Favro i Mirjani Jelčić učiteljicama 4.a i 4.b razreda koje su sakupile najviše čepova.