Kamene kućice
Autor: Ivana Grbin, 30. 5. 2012.

U petak je u atriju Doma kulture otvorena izložba kamenih kućica koje su na radionicama od 5. ožujka do 25. svibnja  napravili učenici OŠ Petra Kanavelića. Sve je pokrenula humanitarna i mirotvorna organizacija DEŠA iz Dubrovnika u okviru projekta "Mladi, hrabri i poduzetni". Izložbu je otvorila gospođica Ana Grgić koja je rekla nekoliko riječi o toj organizaciji. Uz pomoć gospodina Željka Nobila, voditelja radionica,  naučili smo izrađivati kamene kućice. Grupa je bila predviđena za samo 8 učenika, ali se javilo njih 20-ak. Neki su odustali, a neki odmah prionuli poslu i napravili vlastite kućice koje smo danas mogli vidjeti na izložbi. I sama sam sudjelovala u izradi kamenih kućica i jako je zabavno. Gospodin Nobilo je rekao kako se nada da će se i dogodine organizirati ista grupa. Svi koji niste bili možete pogledati naše uratke na slikama s izložbe, i slikama s radionica  gdina. Nobila.

***

Učenici od petog do osmog razreda izrađivali su kamene kažune, poljske kućice, svijećnjake, komine i pitare. U radionicama su sudjelovali: Anđelo Gugić, Miro Vrdoljak, Margarita Surjan, Tomislav Šegedin, Josip Sessa, Ivana Grbin, Florija Stanković, Lovro Petković, Tina Kapor, Drago Botica, Stjepan Lončar, Josip Ivančević, Andro Poša, Lucija Botica, Tomislav Pranjić, Tesa Jurjević, Ivana Vrdoljak, Željan Bosnić, Luka Salečić, Antonela Skokandić, Mate Bilić i Marino Brčić. Odabir učenika je izvršio učitelj tehničke kulture Ivan Grbin. Radovi će biti izloženi i u prostorijama udruge Deša na Lazaretima u Dubrovniku. (Ž.Nobilo)