« Svibanj 2024 »

Školska filmska revija „Zlatni rogač“
Autor: Suzana Petković, 26. 7. 2021.

Tijekom nastavne godine proveden je projekt „Od ideje do filma“ u koji su uključeni svi učenici osmog razreda. Projekt je iznjedrio osam učeničkih filmova koji su prikazani na školskoj filmskoj reviji u kinodvorani Centra za kulturu Korčula 1. lipnja 2021.

Čast da puknu rogač i svečano otvore Reviju pripala je Marti Bakarić, Evi Depolo, Luki Depolu i Roku Tasovcu, autorima filma Kad dobiješ 3  s kojim su sudjelovali na prošlogodišnjoj državnoj Smotri hrvatskoga školskog filma.

Prigodni program vodili su Ivana Botica (8. b), Antonija Lozica i Borna Bissako (8. a), a Marino Brčić (8. a) upotpunio je program samostalnim scenskim nastupom.

Stručno povjerenstvo (Jakica Stanišić, Ružica Žuvela, Claudia Tarle, Andrija Krajančić i voditeljica projekta Suzana Petković) prethodno je pregledalo filmove i usuglasilo odluke o dodjeli nagrade Zlatni rogač u različitim kategorijama. O najboljem filmu odlučila je publika glasujući preko Kahoota, u izravnom prijenosu na velikom ekranu.

Nagrade najboljima podijelili su najbolji – učenici koji su osvojili prva mjesta na županijskim natjecanjima ili su sudjelovali na državnim natjecanjima.

Centar za kulturu Korčula nagradio je pobjednike ulaznicama za kinopredstave po izboru.

• Na ovogodišnju Reviju hrvatskoga filmskog stvaralaštva djece i Smotru hrvatskoga školskog filma prijavili smo pet filmova:
  • Prividna (autori: Eva Depolo, Katina Cebalo, Andrea Franotović i Ivan Milina)

• Trag istine (autori: Marta Bakarić, Roko Tasovac, Tomislav Čurković i Luka Depolo)

• Piskaralo (autori: Marino Brčić, Danijel Kaštelan, Borna Bissako i Vito Jurjević)

• Mini rukometaši (autori: Nina Bonifačić, Marija Sardelić i Kristina Sardelić)
  • Iza rešetaka (autori: Ivana Botica, Mario Novaković, Tonka Ivančević i Vilim Vigna).

Filmove Mini rukometaši, Prividna i Trag istine prijavili smo i na DUFF – Festival filmskog stvaralaštva mladih mediteranskih zemalja.

Rezultate očekujemo u kolovozu.