Ukupno: 2520988

Zadnji dan nastave - te​renska nastava prvaši
Autor: Meri Amadeo, 25. 7. 2012.

Prisjetimo se zadnjeg dana nastave, 15. lipnja. Završili smo ga turbo radno! Zanimljivo je što smo na terensku nastavu Korčula-Račišće otišli morskim putem. M/B Moreška je uplovila u Žrnovsku Banju, oplovili smo Veliki škoj ispred Kneža, upoznali dio našeg otoka s morske strane te naučili punooo. Sve predmete smo imali u jednom danu. Hrvatski: prepričavanje, opisivanje, doživljaj... čitali tekst: pjesmu iz čitanke, slagali nizove riječi, vježbali suprotne riječi i riječi istog značenja. Matematički smo procjenjivali čega ima više, kuća, mostova, brodica ; logički zaključivali zašto, pa potom provjeravali i brojili. Iz Prirode i društva smo pričali o vremenskim prilikama ljeti, što ljudi rade u primorskom kraju, o pomorcima kao njihovu zanimanju te o biljkama i životinjama uz more. Nabrajali smo razlike između sela i grada, ljekovite biljke u našem kraju, rad ljudi, pojmove kao što su: uvala,otok, poluotok. Sat razrednika nam je bio upoznavanje Područne škole Račišće. Družili smo se, pjevali, bili ugošćeni od izvrsnih domaćina i lijepo se počastili. Hvala Franici, Luči i Cviti. Iz Glazbene kulture smo zajedno i pojedinačno pjevali sve naučene pjesmice, a na Tjelesnoj kulturi smo plesali po zadanom ritmu, radili vježbe u moru, plivali, skakali, kupali se te pješačili oko mjesta. Iz Vjeronauka su se djeca upoznala sa najstarijom crkvom u Račišću te posjetili novu crkvu Svetog Nikole. Tamo smo ušli, pomolili se za sve pomorce i sretan završetak školske godine za nas i sve učitelje. Iz Likovne Kulture smo modelirali i gradili žalom na plaži te uočavali tonove plavog mora i zelenog bora. Puni dojmova veseli, sretni i zadovoljni završili 1. školsku godinu puni znanja! Pogledajte naše slike, one govore više od tisuću riječi... (slike stižu)

Na dodjeli svjedodžbi uz dobre ocjene veselo smo kući ponijeli ljekovitu i ukusnu biljku bosiljak i samostalno napravljen sirup od višanja.

Samo nas pitajte, reći ćemo vam kako se radismiley!