Korčulanska dica svome gradu - nastavak kod gradonačelnika
Autor: Meri Amadeo, 4. 10. 2013.

U sklopu proslave Dječjeg tjedna korčulanska djeca su napisala pismo sa svojim željama gradonačelniku Korčule.

Većina dječjih želja je vezana uz igru i sretni smo da je tako, ali to ne znači da su te želje manje ozbiljne. Odlučili smo ih uručiti gradonačelniku i tako je 3.a u ime sve korčulanske djece pošao posjetiti gradonačelnika Vinka Kapelinu. Lijepo su nas primili u Gradu, upoznali smo zamjenika gradonačelnika Iva Silića, tajnicu Vesnu Bakarić i referenticu za društvene djelatnosti Katarinu Zupet koja je zadužena za škole.

Pokazali su nam Malu i Veliku vijećnicu. Djeca su u ugodnom razgovoru iznijeli svoje želje, potrebe i probleme. Zaželjeli su da se nastava odvija u jutarnjoj smjeni i da dobiju pravu sportsku dvoranu u kojoj će i učenici od prvog do četvrtog imati svoja prava. Bilo bi im važno da se proširi prostor iza škole gdje roditelji mogu parkirati tj. dovesti i odvesti djecu ili ih sačekati poslije nastave da ne moraju pretrčavati cestu. Željeli bi da se popravi Bounty u gradskom parku, da se stavi više ljuljački, klackalica i sličnih sadržaja na različita mjesta po gradu. Naravno, vodeni park, a u šumi adrenalinski park i barem jednom godišnje lunapark. Da gradske plaže imaju više hlada (suncobrana, drveća) i klupica i da svi više paze na čistoću.

Gradonačelnik nas je pomno saslušao i obećao pokušati napraviti što više. Kontaktirati će ljude koji bi nešto od ovoga mogli ostvariti, ali za neke želje mu treba malo više vremena. Upitao nas je što znače ova srca i cvjetovi na pismu-plakatu? Odgovorili smo mu pjesmom „Mi smo djeca vesela“, te je rado zapjevao s nama. Ugodno smo se družili i pričali. Pozvali su nas opet u posjetu. Bilo nam je lijepo pa smo se pozdravili riječima: „Vidimo se uskoro!“ Pogledajte kako je bilo na slikama.