Ukupno: 2520927

Tea Time- Vrijeme je za čaj
Autor: Marina Mandić, 7. 11. 2013.

Mi trećaši dobro poznajemo čajeve i ljekovito bilje, a u 3. a razredu nam učiteljica Meri Amadeo svakodnevno pripremi šalicu čaja koju popijemo uz rad,  radije nego gazirane napitke.  Vrijeme je da pripremimo čaj na novi način, onako kako se pije u Engleskoj - s mlijekom.

Stoga smo priredili pravu „tea party“ ili čajanku. Naučili smo nazive ljekovitog bilja na engleskom, a potom smo razgovarali o načinu pripreme čaja, pravilnom načinu držanja šalica i tanjurića, načinu sjedenja, priboru potrebnom za pripremu čaja i hrani koja se jede uz čaj. Potom smo pripremili čaj s mlijekom i opustili se razgovarajući, između ostaloga i o tome kako je ovaj običaj ispijanja čaja zaživio u Engleskoj. Čaj s mlijekom je zaista ukusan, preporučujemo da probate! A kako su trećaši komentirali English tea, pročitajte u nastavku i pogledajte slike.

„ Na čaju mi se sviđalo kako smo se pravili Englezi i svidio mi se engleski čaj s mlijekom.“ (Maja)

„Najviše mi se svidjelo dodavanje mlijeka u čaj.“ (Toni)

„Meni je bilo najdraže na čaju s mlijekom kada smo se  pravili da smo prinčevi i princeze. To je bio vrlo dobar čaj.“  (Marija)

„My best thing at the tea party was drinking tea.“ (Tristan)