Maškarane glazbene točke od prvog do četvrtog
Autor: Toni Roso, 18. 2. 2015.

Na pokladni utorak smo proslavili završne školske maškare. Došli smo u školu i svi zajedno krenuli u organiziranu povorku gradom.

Školske maškare su se održale u kino sali Liburna. Došli su svi učenici od prvog do četvrtog razreda.

Na priredbi je prvo nastupio 1.a. Oni su svoje maske označili velikim tiskanim slovima i kroz pjesmu i ples su nam pokazali da maškare mogu slaviti i veliki i mali. Zatim je nastupio 1.b. razred koji su bili prometni znakovi. Oni su nam pokazali  veliku važnost prometnih znakova, pa čak da oni ponekad i nisu dovoljni za našu sigurnost na cesti.

Nakon prvaša su nastupili drugaši  koji su nam objasnili da se metal vrlo lako može slomiti, a nafta može biti kobna u Jadranu. U kostimima zemalja Europske unije, s pravom naftnom platformom, bili su složni kao jedan.

Nakon toga je nastupio 3.a. razred koji su bili mornari. Oni su dokazali da bi seke ljubile mornare, ali im ne daju majke.  Zatim je bio 3.b. razred koji su u kostimima leptira svojim oslikanim krilima zašarenili cijelu pozornicu.

Četvrtaši su bili likovi iz bajki, lektira i priča. U 4.a. smo vidjeli dječake i djevojčice iz romana Družba Pere Kvržice, Crnog čovjeka iz Šegrta Hlapića, drvosječu iz Zlatne guske, Blizanke Ericha Kastnera, Duha u močvari i neke druge…  Plesali su na pjesmu Rižot s plodovima knjiga i Glavni junak jedne knjige. Zadnji su nastupili učenici 4.b. razreda. Oni su bili zeleni izvanzemaljci  s Ljubičastog planeta (po romanu Ante Gardaša) koji su nam pokazali odlične plesne korake i akrobacije. Za kraj nam je Marta Sardelić ispričala jednu priču Pauline P. –  Opet su se svi naljutili na mene, a Toni Roso nas je uveselio s pričom Trnoružica ili 100 godina dosade -  i to su maškare 2015. godine, pogledajte fotografije

Nažalost, ovo su moje zadnje školske maškare na ovaj načinfrown. Ali, dogodine nastava pod maskama, pa suđenje Krnovalu, čekamo slike od petog do osmog da vidimo kako je njima bilo smiley.

Toni Roso 4.a

povratak na naslovnicu