Posjet otoku Majsanu
Autor: Đina Radovanović, 10. 6. 2011.

Nakon što smo dosta toga  kroz ovu zimu naučili o Majsanu i snimili radio emisiju odlučili smo za kraj posjetiti taj otočić i organizirati akciju  čišćenja.

Jučer u srijedu 9. VI. rano ujutro okupili smo se u gradskom parku i kad su svi došli krenuli smo.

Do otoka smo se vozili brodicom gospodina Ivana Šegedina. Vožnja je trajala oko 15 minuta.

Kad smo stigli na Majsan  pristali smo u uvalu Lučica i odmah se prihvatili posla.

Skupljali smo smeće, mi učenici IV. b, naša učiteljica Lili i teta Lea koja nas je pratila gotova  na svim našim radionicama. Nakon nekog vremena kad smo skupili svo smeće u uvali odmorili smo se.

Tada su  pristali s brodom teta Sanda i dundo Ante Raškić. Iskrcali su se, pohvalili nas što smo očistili otok i pokazali nam veliku tabelu s tlocrtom građevina na Majsanu koje su nažalost velikim dijelom uništene i srušene. Onda smo šetali i neke od građevina prepoznali. Vidjeli smo memoriju, hodnik, turnjačicu, zahod, grob gdje je pokopan sv. Maksim,  polušpilju u kojoj je nađeno 30 kostura. Tu su našli i kopče za povezivanje odjeće. Vidjeli smo i jednu rupu gdje se skupljala kišnica i tu su stanovnici otoka pili i umivali se.

Nakon toga otišli smo brodicom na Stupe. Na Stupama je restoran u kojem su nas počastili sokom od naranče. Poslije toga smo se išli kupati. Dugo smo se kupali a zatim smo se osušili i brodicom otišli doma.

Izlet je bio zabavan i lijep.

Pogledajte fotogaleriju!