preskoči na sadržaj

Osnovna škola Petra Kanavelića Korčula

Login

Školski jelovnik

« Siječanj 2026 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

Vremenska prognoza

 

 

 

Iz povijesti škole...

Suradnja otočkih knjižnica 2011. 

Predstavljanje radionice pisanja i ilustriranja slikovnica i uspješnih autorica Sare Kalogjera i Đine Radovanović; mentorica Claudia Tarle

(pogledaj album starih fotografija)

Jelovnik

Kad zvoni?

Kad vozi bus?

Koliko vremena dnevno provodim za računalom?




 

Brojač posjeta
Ispis statistike od 17. 5. 2010.

Ukupno: 2887758
Ovaj mjesec: 12271
Ovaj tjedan: 1788
Danas: 115

Javite nam se!

Imate sliku, komentar, kritiku, pohvalu... Sudjelujte u stvaranju stranica, javite se!

claudia.tarle@gmail.com

Novosti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Izvanučionička nastava
Autor: Claudia Tarle, 24. 5. 2018.

Izvanučionička nastava je koristan i uvijek aktualan način učenja i ponavljanja.  Učenicima  je zanimljiva i dugo se pamti.

Provodi se u neposrednoj blizini škole za razliku od terenske nastave koja se organizira u mjestima udaljenijim od škole. 

Učenje novog gradiva izvan učionice i povezivanje sa stvarnim životom temelj je stjecanja trajnih znanja i vještina za cijeli život.

Jedna od misija naše škole je približiti svima znanja o kulturnoj baštini i povezati ih sa sadržajem školskih predmeta kad god je to moguće. 

Razredi imaju različite ciljeve i različite zadatke. Učeći o svome gradu učenici  sa svojim učiteljicama  često koriste priliku za šetnju gradom u pratnji pravih turističkih vodiča - roditelja. 

Viši razredi su na izvanučioničkoj nastavi bili kreativni sa zadacima iz matematike, ali i drugi su predmeti bili poticaj za izlazak iz učionice. 

Drugaši su se upoznali s planom svoga grada iz ptičje perspektive u školskoj knjižnici. Putem aplikacije Google Earth (zabavno je poput igrice, pokušajte i vi) orijentirali su se u odnosu na stari grad, raspravili kako izgleda riblja kost, a zatim su uzeli planove grada u ruke i pošli na praktični zadatak. 

Znate li vi možda koliko u našem gradu ima pravokutnih, koliko kružnih, a koliko polukružnih kula? I ima li ljepšeg grada za učenje od Korčule?


Povratak na naslovnicu





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju