Korčulanska dica svome gradu
Autor: Ivana Grbin, Tina Klisura, Petra Seretinek, 24. 11. 2011.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana djece, naši mališani su odlučili svoje probleme i želje uputiti gradonačelniku.

Iskazali su ih crtežima po našem školskom dvorištu, ali i velikom, zelenom poveljom koja je bila ukrašena zajedničkom slikom svih učenika od prvog do četvrtog razreda. Povelja pod naslovom „Korčulanska dica svome gradu“ nastala je zajedničkim radom svih učenika tijekom Dječjeg tjedna. U njoj su iskazane potrebe djece koja žive u gradu Korčuli i traže svoje mjesto u gradskim prostorima: trgovima, parkovima, igralištima. Neki gradovi koji su o tome razmišljali su postali Gradovi - prijatelji djece, a korčulanska bi djeca željela da odrasli i u našem gradu o tome počnu razmišljati. Tog smo dana obilježavali Dan sjećanja na Vukovar pa su djeca uz Konvenciju o pravima djece razmišljala i o tome kako je djeci u ratu. Naše školsko dvorište sad krase i crteži hrvatske zastave, grba, Vukovara... Nakon što su iskazali svoje lijepe likovne sposobnosti, predstavnici vijeća učenika od prvog do četvrtog razreda, po jedan predstavnik iz svakog razreda skupa s pedagoginjom, uputili su se u Gradsku vijećnicu. Tamo su ih dočekali nasmiješeni gradonačelnik Mirko Duhović i referentica za društvene djelatnosti, Katarina Vojvodić Zupet. Dvoje najstarijih učenika pročitali su naglas želje napisane na povelji, a gradonačelnik je slušao sa zanimanjem. Rekao je kako su upravo neke njihove želje u tijeku i bit će ostvarene, a da se neke nažalost (kao npr. da imamo lunapark) ne mogu ostvariti. Na kraju su se djeca pojedinačno predstavila, i kako to obično biva, slikala se zajedno s gradonačelnikom. Pogledajte !