Vijeće učenika na UNICEFovoj filmskoj matineji
Autor: Sara Hančević, 22. 11. 2013.

Ovoga ponedjeljka Vijeće učenika naše škole otišlo je u Dubrovnik na filmsku matineju UNICEF-a u sklopu ovogodišnjeg Festivala o pravima djece.

Vrijeme do početka projekcije iskoristili smo za posjet Akvariju. Vidjeli smo svakakve vrste riba, školjkaša, glavonožaca i ostalih bića koja nastanjuju naše Jadransko more. Bilo je i mnogo čudnovatih riba, koje većina nas nikada nije vidjela. Kada smo razgledali akvarij, nastavnice Jakica i Ružica nakratko su nas pustile da slobodno šetamo po Stradunu, što smo mi jedva dočekalismiley. U malim grupicama svatko je krenuo svojim putem, no ipak smo se sretali i zajedno otišli na palačinke. Punog želudca krenuli smo prema Cinestaru na projekciju najboljih filmova djece i mladih iz Hrvatske. Bilo je raznih filmova o pravima djece, o bolesnoj djeci koja se ipak nisu prepustila bolesti, već se snažno bore protiv nje. Filmovi su zaista bili dobri, a moj favorit je „JEDINICA“ , film o dječaku koji je dobio trojku iz povijesti, i za inat majci i ocu, koji su od njega zahtijevali same petice, napisao ispit za jedinicu zbog čega je kasnije požalio. Projekcija je završena, krenuli smo kući.

Na povratku smo na Spomeniku zapalili svijeće za Vukovar. U toj čarobnoj noći svijeće su nalikovale na zvijezde koje blješte na nebu. Nakon prekrasnog dana otišli smo kućama s mnogo lijepih dojmova… Fotografije.