KVIZ: Vlak u snijegu
Autor: Claudia Tarle, 12. 2. 2014.

Moj razred 3.a i razred 3.b zajedno su održali kviz znanja iz lektire „Vlak u snijegu“. Pomiješali smo se međusobno i podijelili u grupe, na izvlačenje.

Ja sam bio u ekipi čija je boja bila plava i zvali smo se „Plavi“. Bilo je 4 ekipe po 6 učenika i jedna ekipa po 7 učenika.  Osim plavih, ostale grupe bile su crveni, žuti, zeleni i rozi. Kviz su vodile i postavljale nam pitanja knjižničarke Claudia Tarle i Nia Amadeo, a učiteljce Ivana Žuvela i Meri Amadeo su predstavljale žiri.

Kviz se sastojao od 43 pitanja. Imali smo sedam papira na kojima je pisalo: a,b,c,d, točno, netočno i prigovor!

Nakon pročitanog pitanja, dogovorili bi se u grupi te na znak podignuli papir s točnim odgovorom. Rezultate smo pisali u tablicu na ploču. Nakon kviza pogledali smo i film „Vlak u snijegu“ i malo popričali. Zamislite, u našem je razredu unuka pravog učitelja iz Vlaka u snijegu, o tome ćete još čuti!

Kad je film završio proglašeni su rezultati. Plava ekipa je dijelila mjesto s crvenom, pa su se igrali „produžetci“. Plavi su pobijedili, drugi su bili crveni, treći žuti, a četvrto mjesto podijelili su rozi i zeleni. Svi su bili nagrađeni za sudjelovanje. To je bio moj prvi kviz u životu.

Zvonimir Skorin, 3. a.

Dojmovi i prijedlozi iz 3.a i 3.b

• Želio bih da sljedeća tema kviza bude o kopnenim životinjama ili o starim izumima i otkrićima, također želim da nas snimaju za televiziju.  – Viktor Antunović, 3.a.
  • Na kvizu sam se dobro zabavio. Želim da bude još kvizova i da budu još bolji. To mi je najbolja lektira koju sam imao do sada. - Dinko Fabris, 3.b.
  • Jako mi se svidjelo. Za nagradu sam dobio kalendar, raspored sati i dvije pratilice za knjige. Želio bih da se kviz ponovno održi. Želio bih da ubuduće budu sljedeće teme: svijet životinja, posebno morske životinje i „Čudnovate zgode Šegrta Hlapića“ - Vinci Turudić, 3.a.
  • Kviz mi se svidio i željela bi da se ponovi. Voljela bi da nam kviz bude na temu „Morski dnevnik Pauline P.“ - Nina Andrijić, 3.b.
  • Želio bih da tema kviza bude  „Čudnovate zgode Šegrta Hlapića“ i da nas snimaju pa da budemo na televiziji – Toni Grbin, 3.a.
  • Volio bih da sljedeća tema bude zanimljivija. To bi bilo nešto što ima veze s kemijom i tehnologijom. – Leon Tulić, 3.a.
  • Želim da bude kviz o „Hrvatskim narodnim bajkama" i „Čudnovatim zgodama šegrta Hlapića". Kviz mi se jako svidio jer smo se zabavili, smijali i veselili. - Ante Radojković, 3.b.
  • Voljela bih da kviz bude na televiziji. Željela bih da teme budu: „Morski ili gorski dnevnik Pauline P.“ Najveće hvala kvizu što nismo morali pisati test iz prirode. – Marta Sardelić, 3.a.

• Ja bi da se ponovi kviz jer je bio zanimljiv i da osvojimo prvo mjesto. Jeton Gaxherri,3.b.
  • Kviz mi se jako svidio. Želim da imamo kviz za svaku lektiru te da bude još više pitanja i nagrada. - Mark Adrijan Gavranić, 3.b.
  • Svidio mi se kviz i što smo gledali film "Vlak u snijegu" u školi. Također su mi se svidjele i nagrade. - Julian Seba, 3.b.
  • Ja želim da za lektiru bude još kvizova. Kviz je bio jako poučan. - Paula Lučić, 3.b.
  • Kviz mi se jako svidio i želim da ga opet ponovimo. Najbolje bi bilo da kviz bude o „Gorskom dnevniku Pauline P." - Tina Sardelić, 3.b.
  • Ništa ne bih promijenila, sve je bilo super. Želim da nas ubuduće snima televizija te da nas se intervjuira. Također bih željela da tema kviza bude „Petrica pričalica“, „Dnevnik Pauline P.“ i „Profesor Baltazar“. - Marija Penjak, 3.a.
  • Ovo je bio moj prvi kviz. Ovaj kviz znanja smo radili kako bi nešto naučili i ponovili. - Duje Periš, 3.a.
  • Želim da se kviz ponovi i da za svaku novu lektiru bude kviz. - Karlo Jurić, 3.b.
  • Kviz mi se svidio. Volio bih da se ponovi na temu „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“. - Marko Lešaja, 3.b.
  • Ja bih volio da bude još kvizova. Baš nam je bilo super. – Baldo Jurišić, 3.a.
  • Voljela bih da se kviz ponovi, samo ne bih željela da bude puno prigovora kao kad smo imali ovaj kviz. - Eva Berišić, 3.b.
  • Ja bih htio da se kviz ponovi i ubuduće na različite lektire. - Jakov Bakarić, 3.b.
  • Svidilo mi se. Želio bih za temu kviza „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“. - Marko Šeparović, 3.b.
  • Volim kvizove, želim da opet bude kviz za lektiru "Miševi i mačke naglavačke" te s temom o šegrtu Hlapiću. - Danijela Čurković, 3.b.
  • Meni se svidio kviz i želim da ih bude još. Želim da kviz bude u vezi "Grimovih bajki". - Jakov Brčić, 3.b.
  • Kviz je bio odličan. Naučili smo puno toga. Željela bi da ih bude još više. - Marija Foretić, 3.b.
  • Bilo je jako zabavno. Voljela bih opet sudjelovati u kvizu. Bila bih ponosna da vijest o nama završi na školskim stranicama. Pogotovo su mi se svidjele nagrade. No, ipak, nagrade nisu bitne, jer je bitno da smo se zabavili i nešto naučili. – Lora Lagundžija, 3.a.
  • Nadam se da ćemo kviz opet ponoviti i da će biti još uzbudljivije. – Lana Ristić, 3.a.
  • Ja bih da se kviz ponovi. Predlažem: „Čudnovate zgode Šegrta Hlapića“ , „Dnevnik Pauline P.“ i „Drugi dnevnik Pauline P.“ – Tristan Collett, 3.a.
  • Kviz je bio zabavan, poučan i zanimljiv. – Toni Roso, 3.a.
  • Meni se ovaj kviz jako svidio jer je bilo zabavno. Želio bi ponoviti kviz kad budemo čitali "Družbu Pere Kvržice" i da bude još zabavnije. - Vjeko Fabris, 3.b.

Pogledajte još fotografija!

(anketu provela i obradila Nia Amadeo, mag. bibl.)