Mladi geografi ponovno izvrsni!
Autor: Jurica Čupić, 13. 3. 2014.

U četvrtak, 6. ožujka 2014. u Gimnaziji Dubrovnik, održano je Županijsko natjecanje iz geografije. Među 58 osnovaca iz 17 osnovnih škola s područja Dubrovačko-neretvanske županije, boje OŠ Petra Kanavelića branilo je čak 13 učenika.

Među njima su se posebno istaknuli Tina Klisura i Borna Mažurana koji su u konkurenciji osmaša podijelili  2. mjesto, te petašica Tea Šain koja je osvojila 3. mjesto.

I ostali učenici se mogu ponositi izvrsnim rezultatima. Kod petaša je bila najveća gužva. Šesnaest učenika se borilo za titulu najboljeg mladog geografa ili za jednu od pozicija  koja bi ih svrstala među predložnike za Državno natjecanje. Naposljetku je to uspjelo Tei sa osvojenim 3. mjestom. Sara Fabris  je osvojila 4. mjesto, Marija Pivac i Lara Drušković su podijelile 5., Frano Filippi  je izborio  6. mjesto., Paula Batinović 7. te  Iva Fabris 8. mjesto.

Odličnim rezultatima petaša, pridružili su se šestaši Filip Mažurana i Ela Šestanović sa osvojenim 5. i 6. mjestom, sedmaš Drago Botica zauzeo je 4., a osmaš Josip Ivančević 6. mjesto.

Većina učenika su iskusni natjecatelji. Osim petaša, kojima je ovo prvo geografsko natjecanje, Ela i Josip bilježe drugi županijski nastup,  sedmaš Drago Botica je po treći  put na  županijskom natjecanju iz geografije i za sada najbolji plasman. Već najavljuje da će sljedeće godine otići još jedan korak dalje. Sretno mu! Tina Klisura je također po treći put na županijskom, a samo je Borni Mažurani to uspjelo sve četiri godine za redom. Budući da su osmaši postigli  najbolje rezultate  da se zaključiti da konstantni rad  uz  talent kojeg posjeduju naši učenici, mora uroditi plodom.  Još jednom iskrene čestitke na postignutim rezultatima!