Ukupno: 2520985

Kako žive djeca širom svijeta?

U četvrtak, 9. listopada, mi učenici 3.b razreda, imali smo radionicu s pedagogicom tetom Ružicom povodom Dječjeg tjedna. Radionica je bila jako zabavna i poučna. Prvo smo u paru slagali puzzle na kojima su pisala prava djece i pričali o njima.

Nakon toga smo se, uz pomoć različitih lizalica, podijelili i svaka je grupa dobila priču o životu djece iz različitih dijelova svijeta. Upoznali smo Vincenta koji se brine za mlađe sestre i brata jer su mu roditelji umrli, Mahasin koja stalno seli naokolo, CJa koji je unatoč svojim poteškoćama predan nogometaš i Isu kojeg su odveli u rat. Naša grupa je dobila priču o Mariji, djevojčici iz Afganistana, koja nije smjela ići u školu, jer je žensko. To se promijenilo 2002. godine. Napisali smo joj poruke i opisali svoj život. Dva školska sata su proletjela brzinom munje. Svi smo se složili da su nam ovakve radionice najdraže. Pogledajte slike!

Isječak iz naših pisama (a sva naša pisma možete pročitati na razrednom panousmiley…… Zato što je moj život drugačiji od tvog ne znači da sam bolji od tebe, ili da si ti bolji od mene. Svi ljudi su jednako vrijedni iako se razlikujemo u načinu života i govorenja i drugih smo vjera, isti smo u srcu i duši. Volio bih te upoznati, možda imamo puno istih osobina i volimo iste igre. Mogli bi biti prijatelji! (Frano)

(Marino Batarilo, Jan Škokić, Frano Silić, Stipe Andrijić Klose 3.b)

povratak na naslovnicu