Božić direkt
Autor: Dinko Fabris, 23. 12. 2016.

Ove godine doživjeli smo jednu drugačiju priredbu od ostalih. Članovi dramske skupine Orama zamislili su priredbu kao Božić direkt u kojem su bili voditelji u studiju, reporteri, čak i novinari školskog web tima. Prenosili su zanimljive vijesti i događaje i iznosili činjenice koje su se događale tijekom prvog polugodišta.

Naravno, božićna priredba je kao i uvijek bila prilika za predstavljanje prvaša. Nastupili su prvaši iz Korčule koji su svojim plesom razveselili publiku, a njihovi prijatelji, prvaši iz Lumbarde su nas razveselili sa svojom božićnom čestitkom. Hrabra je bila i prvašica iz Račišća koja je sama predstavljala cijelu školu.

Dnevnik je započeo ozbiljnim vijestima. Da svijet nije tako lijep kao što se čini pokazali su nam drugaši Djevojčicom sa žigicama. I jedni i drugi četvrtaši su bili odlični. Jedni su se rasplesali uz Jennifer Lopez, a drugi glumili Pera Kvržicu i poručili nam da možemo promijeniti svijet tako što mijenjamo sami sebe.

Bilo je i recitacija i monologa, sve do sporta i vremenske prognoze, a moramo spomenuti i ništa manje važni zbor i klapu koji su zablistali svojim pjevanjem i dočarali božić na priredbi.

Ma, svi su bili odlični, vidimo se sljedeće godine na istom mjestu i u isto vrijeme, a do tada SRETAN BOŽIĆ I NOVA GODINA!

Dinko Fabris, 6.b

foto C. Tarle, A.Tedeschi, fb galerija Andree Tedeschi 1. dio, 2. dio