preskoči na sadržaj

Osnovna škola Petra Kanavelića Korčula

Login

Školski jelovnik

« Prosinac 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Prikazani događaji

Vremenska prognoza

 

Iz povijesti škole...

Početnički solfeggio glazbene škole s profesoricom Tihanom Penjak na Kostimiranom koncertu 2008. g. 

(pogledaj album starih fotografija)

Jelovnik

Kad zvoni?

Kad vozi bus?

Koliko vremena dnevno provodim za računalom?




 

Brojač posjeta
Ispis statistike od 17. 5. 2010.

Ukupno: 2615975
Ovaj mjesec: 6856
Ovaj tjedan: 587
Danas: 83

Javite nam se!

Imate sliku, komentar, kritiku, pohvalu... Sudjelujte u stvaranju stranica, javite se!

claudia.tarle@gmail.com

Novosti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Ograničenje ekrana za roditelje
Autor: Ružica Žuvela, 10. 3. 2017.

Većinu svog slobodnog vremena provodimo gledajući u ekran. Možda ne bismo smjeli!

Rastrojeni roditelji su u posljednje vrijeme česta tema razgovora. Stručnjaci su uočili povezanost između porasta postotka posjedovanja pametnih telefona s podjednakim porastom postotka posjeta djece mlađe od pet godina hitnoj pomoći. Mnogi također tvrde da djeca odrastaju ''gladna'' pažnje koju im njihovi smartphone-ovisni roditelji ne pružaju čak ni za vrijeme zajedničkih obroka. 

Iako je većina nas uvjerena da imamo zdraviji odnos s vlastitom djecom (i vlastitim mobitelima) od ostalih, činjenice nam ne idu u prilog.

No, što se zapravo događa?

Mnogi od nas potajice listaju obavijesti na Facebook-u dok smo u parku s djecom, pregledavamo elektroničku poštu dok slažemo LEGO kockice ili pišemo poruke dok kupamo našu djecu. 

Za nastavak klikni na opširnije


No, također učimo kako integrirati ovu novu tehnologiju u naše živote kroz ulogu roditelja. Plan grada na mobitelu nam olakšava odabrati najbolju lokaciju za upis našeg djeteta na ples, poruke nam olakšavaju koordinaciju izvanškolskog druženja naše djece sa svojim prijateljima  postoje brojne zabavne aplikacije osmišljene ujedno i za roditelje i za djecu koje su od koristi kada se nađete u iznimno sporom redu u supermarketu.

Međutim, ukoliko želimo biti podjednako pametni kao i naši pametni telefoni, moramo odrediti par osnovnih pravila i za sebe - kao što ih određujemo i za svoju djecu.

Korisnici pametnih telefona često podcjenjuju količinu vremena provedenog za ekranom u usporedbi s vremenom provedenim s vlastitom djecom. Možda vam djeluje kao 20 sekunda, no, zapravo je prošlo tri minute što je i više nego dovoljno vremena da vaše dijete odluta, ozlijedi se ili se počne osjećati zapostavljenim.

Navodimo vam par sugestija za zdraviji i uravnoteženiji odnos s vašim pametnim telefonom:

  • Zabranjeno je koristiti bilo kakve uređaje tijekom objeda. Ukoliko tijekom razgovora poželite neki pojam provjeriti na Google-u, dodajte ga na popis obveza za kasnije.
  • Ostavite igranje igrica i pregledavanje aplikacija za kasnije, nakon što vam djeca odu na spavanje.
  • Zabranjeno je pisati poruke ili razgovarati na mobitelu dok vozite!
  • Odložite mobitel ukoliko vam djeca plivaju ili obavljaju bilo kakvu aktivnost gdje se potencijalno mogu ozlijediti. Potreban im je vaš nadzor.
  • Odredite zone u vašem domu gdje se neće koristiti bilo kakvi uređaji – poštujte ih.

Osim ovih osnovnih uputa, samo vi možete odrediti što funkcionira za vašu obitelj. U načelu, djeci je potrebna naša pažnja ali ne svo vrijeme! Nemojte osjećati grižnju savjesti ako igrate Candy Crush dok su vam djeca na satu gimnastike. Dovoljno je par poticajnih riječi. Zapamtite da ste vi uzor vašem djetetu prema kojemu će oblikovati svoje ponašanje. Ukoliko ne želite da se vaše dijete pretvori u tinejdžerskog zombija ovisnog o svom mobitelu, nemojte se ni vi ponašati poput jednog.

Izvor: commonsensemedia.org/educators; Izvornik: Screen-Time Limits for Parents; Autor: Sierra Filucci; (Preuzeto sa stranica Pedagoški svijet)





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju