« Srpanj 2024 »

Drvo slova i brojeva iz 2.b
Autor: Mirela Tolj, 19. 6. 2024.

Većina učiteljica vjerojatno smatra da je njihov razred poseban, meni je moj razred to i dokazao.
 Kako je mjesec svibanj bio dosta kišan, nekolicina učenika me zamolila da preko odmora ostanu u razredu i crtaju. Naravno, da sam im to omogućila jer je bolje da crtaju u razredu nego da skaču po hodnicima. Iz dana u dan, njihova aktivnost se nastavljala, a crteži postaju sve detaljniji i ljepši. Svakim danom sve se više učenika priključivalo razrednoj aktivnosti.

Nakon otprilike dva tjedna, učenici su mi s veseljem rekli da su za razred izradili slikovnicu pod naslovom " "Drvo slova i brojeva", te su me zamolili mogu li slikovnicu prezentirati razredu. Sa zadovoljstvom sam prihvatila njihov prijedlog i na Satu razrednika mali kreativci su predstavili slikovnicu.
Ostatak razreda je bio oduševljen. Tada sam saznala da su se iza škole potajno sastajali i u Gradskoj knjižnici Ivan Vidali da bi na vrijeme dovršili slikovnicu i iznenadili razred i mene.

Dogovorila sam s učiteljicama prvih razreda Meri i Valneom prezentaciju u njihovim razredima. Prvaši su sa zanimanjem slušali prezentaciju, a nakon predstavljanja kratko smo je analizirali.
Moram naglasiti kako su inicijatori ove divne ideje Ena Farac i Marta Šale, a u crtanju i pisanju su im se pridružili Vicko Batistić, Arsen Pamuković, Matija Sessa, Doma Botica, Dea Šabjan, Luca Jeričević te učenica 1.a razreda Roza Botica.
Možda subjektivna, ali ponosna na svoje učenike predlažem vam da pogledate slikovnicu i sami procijenite kreativnost i uloženi trud učenika.

Pročitajte slikovnicu s nama...
Tonite u lagane snove
i neka vam se ostvare.