« Svibanj 2024 »

Ovaj mjesec: 2075

Terenska nastava u Dubrovniku
Autor: Justina Pačić, 25. 4. 2024.

Učenici trećih razreda OŠ Petra Kanavelića pošli su 18. travnja 2024. na terensku nastavu u Dubrovnik,da naučimo nešto novo o našoj županiji.

Išli smo autobusom preko poluotoka Pelješca i stali na vidikovac Mokalo. Nastavili smo put i došli u Dubrovnik.

Prvo smo posjetili Franjevački samostan Male braće u kojem se nalazila jedna od najstarijih ljekarni u Europi.  Nakon toga smo pošlii u Pomorski muzej gdje smo mogli vidjeli razne galije, jedrenjake i slike starih pomoraca. U muzeju Rupe je bilo zanimljivo vidjeti u podu rupe duboke kao školski autobus, to su bila spremišta za žito, prije se zvala žitnica. Šetali smo zidinama i gledali Dubrovnik, promatrali smo kako je visoko, bilo je malo strašno, ali i zabavno. U Kneževom dvoru smo vidjeli kip Miha Pracata i nekadašnje zatvore. Šetali smo po Stradunu i promatrali kazalište Marina Držića.

Nakon razgledavanja grada došli smo do autobusa i vozili se do zračne luke Čilipi ili Ruđer Bošković .Tamo smo prošli kroz rendgen i najzanimljivije je bilo vidjeli zrakoplov kako polijeće.

Ručali smo u restoranu i nakon toga pošli u park Arboretum i istraživali biljke, igrali lovice u šumi od bambusa, no labirint je bio još puno bolji. Labirint i šuma nisu bili sve, tu je bila i Neptunova fontana koja je jako lijepa, bilo je i puno zlatnih ribica i punoglavaca.

No kako svemu dođe kraj, tako je i ovom putu došao kraj. Meni je ovo bilo najbolje školsko putovanje.

Justina Pačić 3.a